Dneska jsem si připravila něco trochu jiného, než tu doposud bývalo :)
Budou to Rychlé "tipy" na Valentýnské dobroty :) Není to tak úplně DIY :)
Abych se přiznala, tak tyhle recepty jsem dělala už před Vánoci a některé těsně po :) (jindy moc nemám čas na kuchtění).
Budou to jen 3 rychlé receptíky :)
(všechny fotky mám na růžovém podkladu z editoru, protože to bylo vždy položené na kuchyňském stole a nebyla to zrovna pastva pro oči ) :)
1.Pizza
Na začátek si dáme jediný slaný recept z tohoto článku :) Není to nějaká zvláštní pizza. Je to opravdu taková klasická pizza akorát z jiného těsta ( samozřejmě vykrojená do tvaru srdce).
Můžete udělat buď jedno velké srdíčko a nebo dvě menší (jako já).
Čas?? cca. půl hodinky i s pečením :)
Co potřebujete ?
Těsto ↓
- 1 kelímek pomazánkového másla
- 1 hrnek hladké mouky
- špetka soli
- Kečup/protlak z rajčat
- šunka/salám
- sýr
- oregano
Udělala jsem si těsto a připravila suroviny co potřebuji.
Pak jsem si těsto rozdělila na 2 kusy a začala jsem tvarovat srdíčko. Nezapomeňte z toho udělat "košíček" , aby vám náplň nevytekla (vejde se vám tam toho i víc) :)
Až budete mít vytvarované těsto dejte tam vaše libovolné ingredience a dejte do trouby. Pečeme na 180°C cca 17-20 minut, podle trouby.
Pak už si jen vychutnejte vaší pizzu :)
2.Růže
Já tyhle růže hrozně moc zbožňuju. Tento recept jsem viděla u Pavlínky z kanálu Pavlinna17 (video ZDE), která to má ve svém videu hezky popsané a má tam přesný postup :)
Čas ?? opět tak cca. půl hodiny
Co potřebujete ????
- listové těsto
- jablka
- marmeládu
- skořicový cukr
Vzala jsem si rádýlko a vyznačila si pruhy po cca 5 cm (dlouhé po celém těstě na délku).
Mezitím jsem si nakrájela jablko na velmi jemné plátky (i se slupkou). Dala jsem je do misky s vlažnou vodou s kapkou citronu. Dala jsem je do mikrovlné trouby na 2 minuty, aby nasály vodu (budou potom pružnější).
Poté jsem namazala pruhy marmeládou. Vzala jsem jablka a naskládala jsem je trošku přes sebe na horní okraj listového těsta. Nesmíte je dát po celém těstě jen do 1. horní poloviny ( část jablek musí zůstat v těstě, aby jablka nevypadla). Na marmeládu jsem nasypala trochu skořicového cukru pro lepší chuť :) Pak jsem 2. polovinu proužku přehnula přes jablka na těstu :)
Pak stačí už jen srolovat jablka. Musíte opatrně, protože by vám mohly jablka vylézt.
Pak jsem je jen dala do trouby na 180°C na cca 10-15 minut :)
Můžete je potom pocukrovat :)
3. čoko srdíčka
Toto bylo neplánované. S mamkou jsme pekly a zbylo nám těsto. A jelikož vždy něco upatlám ze zbytků, tak jsem chtěla něco vyzkoušet :D
Čas ????
Co potřebujete ??
- čokoládu ( buď nasekanou na malé kostičky a nebo vyloženě chocolate chips )
- 1 hrnek polohrubé mouky
- 1/2 hrnku cukru
- 1/4 hrnku oleje
- jedno větší vejce
- 1/4 prášku do pečiva
- 1/4 hrnku mléka
Cukr rozmícháme se žloutky. Přidáme olej, mléko a mouku s promíchaným práškem do pečiva. Nakonec vmícháme tuhý sníh (ušlehaný z bílků).
Nakonec jsem přidala do těsta již zmiňovanou čokoládu.
Vymazala jsem malý plech máslem a následně do něj nalila těsto.
Pekla jsem na 170°C cca 15 minut.
Byla z toho taková "placka" z buchty.
Protože se mi placka nelíbila a bylo by to i nepraktické jíst placku, co je přes celý plech...tak jsem jí vykrojila do malých srdíček vykrajovátky :)
To je pro dnešní článek vše :)
Doufám, že něco vyzkoušíte a kdyby ne, tak že se vám nápady aspoň líbily :)
mějte se krásně
♥Baru♥








Žádné komentáře:
Okomentovat