neděle 12. února 2017

Quick Valentine's food (Rychlé jídlo na Valentýna)

Ahoj všem!!
Dneska jsem si připravila něco trochu jiného, než tu doposud bývalo :)
Budou to Rychlé "tipy" na Valentýnské dobroty :) Není to tak úplně DIY :)
Abych se přiznala, tak tyhle recepty jsem dělala už před Vánoci a některé těsně po :) (jindy moc nemám čas na kuchtění).
Budou to jen 3 rychlé receptíky :)

(všechny fotky mám na růžovém podkladu z editoru, protože to bylo vždy položené na kuchyňském stole a nebyla to zrovna pastva pro oči ) :)


1.Pizza

Na začátek si dáme jediný slaný recept z tohoto článku :) Není to nějaká zvláštní pizza. Je to opravdu taková klasická pizza akorát z jiného těsta ( samozřejmě vykrojená do tvaru srdce).
 Můžete udělat buď jedno velké srdíčko a nebo dvě menší (jako já).

Čas??   cca. půl hodinky i s pečením :)
Co potřebujete ?
     Těsto
  • 1 kelímek pomazánkového másla
  • 1 hrnek hladké mouky
  • špetka soli
      Náplň ↓ (podle toho co tam chcete)
  • Kečup/protlak z rajčat
  • šunka/salám
  • sýr
  • oregano

Udělala jsem si těsto a připravila suroviny co potřebuji.
Pak jsem si těsto rozdělila na 2 kusy a začala jsem tvarovat srdíčko. Nezapomeňte z toho udělat "košíček" , aby vám náplň nevytekla (vejde se vám tam toho i víc) :)


 
 

Až budete mít vytvarované těsto dejte tam vaše libovolné ingredience a dejte do trouby. Pečeme na 180°C cca 17-20 minut, podle trouby.
Pak už si jen vychutnejte vaší pizzu :)





                      
2.Růže
Já tyhle růže hrozně moc zbožňuju. Tento recept jsem viděla u Pavlínky z kanálu Pavlinna17 (video ZDE), která to má ve svém videu hezky popsané a má tam přesný postup :)
Čas ?? opět tak cca. půl hodiny
Co potřebujete ???? 
  • listové těsto
  • jablka
  • marmeládu
  • skořicový cukr
Já kupuju listové těsto už rozválené, ušetří to hodně čas :)
Vzala jsem si rádýlko a vyznačila si pruhy po cca 5 cm (dlouhé po celém těstě na délku).
Mezitím jsem si nakrájela jablko na velmi jemné plátky (i se slupkou). Dala jsem je do misky s vlažnou vodou s kapkou citronu. Dala jsem je do mikrovlné trouby na 2 minuty, aby nasály vodu (budou potom pružnější). 
Poté jsem namazala pruhy marmeládou. Vzala jsem jablka a naskládala jsem je trošku přes sebe na horní okraj listového těsta. Nesmíte je dát po celém těstě jen do 1. horní poloviny ( část jablek musí zůstat v těstě, aby jablka nevypadla). Na marmeládu jsem nasypala trochu skořicového cukru pro lepší chuť :) Pak jsem 2. polovinu proužku přehnula přes jablka na těstu :)




Pak stačí už jen srolovat jablka. Musíte opatrně, protože by vám mohly jablka vylézt.
Pak jsem je jen dala do trouby na 180°C na cca 10-15 minut :)
Můžete je potom pocukrovat :)



3. čoko srdíčka

Toto bylo neplánované. S mamkou jsme pekly a zbylo nám těsto. A jelikož vždy něco upatlám ze zbytků, tak jsem chtěla něco vyzkoušet :D
Čas ????
Co potřebujete ??
  • čokoládu ( buď nasekanou na malé kostičky a nebo vyloženě chocolate chips )
Originální těsto je klasické na buchtu. Ale jak píšu, zbylo nám, tudíž jsem něco upatlala :D Budu psát cca tolik, kolik si myslím, že by na to stačilo :)
  • 1 hrnek polohrubé mouky
  • 1/2 hrnku cukru
  • 1/4 hrnku oleje
  • jedno větší vejce
  • 1/4 prášku do pečiva
  • 1/4 hrnku mléka
Postup :
Cukr rozmícháme se žloutky. Přidáme olej, mléko a mouku s promíchaným práškem do pečiva. Nakonec vmícháme tuhý sníh (ušlehaný z bílků).
Nakonec jsem přidala do těsta již zmiňovanou čokoládu.
Vymazala jsem malý plech máslem a následně do něj nalila těsto.
Pekla jsem na 170°C cca 15 minut.
Byla z toho taková "placka" z buchty.


Protože se mi placka nelíbila a bylo by to i nepraktické jíst placku, co je přes celý plech...tak jsem jí vykrojila do malých srdíček vykrajovátky :)

Nakonec jsem to jen dozdobila malými cukrovými srdíčky :)




To je pro dnešní článek vše :)
Doufám, že něco vyzkoušíte a kdyby ne, tak že se vám nápady aspoň líbily :)

 
mějte se krásně
 
♥Baru♥





















Žádné komentáře:

Okomentovat