neděle 12. února 2017

Quick Valentine's food (Rychlé jídlo na Valentýna)

Ahoj všem!!
Dneska jsem si připravila něco trochu jiného, než tu doposud bývalo :)
Budou to Rychlé "tipy" na Valentýnské dobroty :) Není to tak úplně DIY :)
Abych se přiznala, tak tyhle recepty jsem dělala už před Vánoci a některé těsně po :) (jindy moc nemám čas na kuchtění).
Budou to jen 3 rychlé receptíky :)

(všechny fotky mám na růžovém podkladu z editoru, protože to bylo vždy položené na kuchyňském stole a nebyla to zrovna pastva pro oči ) :)


1.Pizza

Na začátek si dáme jediný slaný recept z tohoto článku :) Není to nějaká zvláštní pizza. Je to opravdu taková klasická pizza akorát z jiného těsta ( samozřejmě vykrojená do tvaru srdce).
 Můžete udělat buď jedno velké srdíčko a nebo dvě menší (jako já).

Čas??   cca. půl hodinky i s pečením :)
Co potřebujete ?
     Těsto
  • 1 kelímek pomazánkového másla
  • 1 hrnek hladké mouky
  • špetka soli
      Náplň ↓ (podle toho co tam chcete)
  • Kečup/protlak z rajčat
  • šunka/salám
  • sýr
  • oregano

Udělala jsem si těsto a připravila suroviny co potřebuji.
Pak jsem si těsto rozdělila na 2 kusy a začala jsem tvarovat srdíčko. Nezapomeňte z toho udělat "košíček" , aby vám náplň nevytekla (vejde se vám tam toho i víc) :)


 
 

Až budete mít vytvarované těsto dejte tam vaše libovolné ingredience a dejte do trouby. Pečeme na 180°C cca 17-20 minut, podle trouby.
Pak už si jen vychutnejte vaší pizzu :)





                      
2.Růže
Já tyhle růže hrozně moc zbožňuju. Tento recept jsem viděla u Pavlínky z kanálu Pavlinna17 (video ZDE), která to má ve svém videu hezky popsané a má tam přesný postup :)
Čas ?? opět tak cca. půl hodiny
Co potřebujete ???? 
  • listové těsto
  • jablka
  • marmeládu
  • skořicový cukr
Já kupuju listové těsto už rozválené, ušetří to hodně čas :)
Vzala jsem si rádýlko a vyznačila si pruhy po cca 5 cm (dlouhé po celém těstě na délku).
Mezitím jsem si nakrájela jablko na velmi jemné plátky (i se slupkou). Dala jsem je do misky s vlažnou vodou s kapkou citronu. Dala jsem je do mikrovlné trouby na 2 minuty, aby nasály vodu (budou potom pružnější). 
Poté jsem namazala pruhy marmeládou. Vzala jsem jablka a naskládala jsem je trošku přes sebe na horní okraj listového těsta. Nesmíte je dát po celém těstě jen do 1. horní poloviny ( část jablek musí zůstat v těstě, aby jablka nevypadla). Na marmeládu jsem nasypala trochu skořicového cukru pro lepší chuť :) Pak jsem 2. polovinu proužku přehnula přes jablka na těstu :)




Pak stačí už jen srolovat jablka. Musíte opatrně, protože by vám mohly jablka vylézt.
Pak jsem je jen dala do trouby na 180°C na cca 10-15 minut :)
Můžete je potom pocukrovat :)



3. čoko srdíčka

Toto bylo neplánované. S mamkou jsme pekly a zbylo nám těsto. A jelikož vždy něco upatlám ze zbytků, tak jsem chtěla něco vyzkoušet :D
Čas ????
Co potřebujete ??
  • čokoládu ( buď nasekanou na malé kostičky a nebo vyloženě chocolate chips )
Originální těsto je klasické na buchtu. Ale jak píšu, zbylo nám, tudíž jsem něco upatlala :D Budu psát cca tolik, kolik si myslím, že by na to stačilo :)
  • 1 hrnek polohrubé mouky
  • 1/2 hrnku cukru
  • 1/4 hrnku oleje
  • jedno větší vejce
  • 1/4 prášku do pečiva
  • 1/4 hrnku mléka
Postup :
Cukr rozmícháme se žloutky. Přidáme olej, mléko a mouku s promíchaným práškem do pečiva. Nakonec vmícháme tuhý sníh (ušlehaný z bílků).
Nakonec jsem přidala do těsta již zmiňovanou čokoládu.
Vymazala jsem malý plech máslem a následně do něj nalila těsto.
Pekla jsem na 170°C cca 15 minut.
Byla z toho taková "placka" z buchty.


Protože se mi placka nelíbila a bylo by to i nepraktické jíst placku, co je přes celý plech...tak jsem jí vykrojila do malých srdíček vykrajovátky :)

Nakonec jsem to jen dozdobila malými cukrovými srdíčky :)




To je pro dnešní článek vše :)
Doufám, že něco vyzkoušíte a kdyby ne, tak že se vám nápady aspoň líbily :)

 
mějte se krásně
 
♥Baru♥





















sobota 11. února 2017

Tutorial - Valentýnské líčení



Ahoj všem !! :)

Jelikož se nám blíží Valentýn, přichystala jsem si pro Vás Valentýnské líčení.
Nemusí být pouze na Valentýna. Je to klasické růžové líčení :) Není nějak specifické pro tento den :)
Samozřejmě že toto je i pouze tip či pouhá inspirace :) !!! Dejte příležitost i své fantazii a hlavně → Každý máme rád něco jiného, takže se tímto opravdu nenechte omezovat!!
Někdo se na Valentýna líčí, někdo ne (jako já například, ale chtěla jsem vám dát inspiraci).
To samé, že někdo Valentýna vůbec neslaví :) !! Někdo je zastáncem toho, že je to zahraniční svátek a my máme Máj :) někdo to bere ale neslaví a někdo ho naopak nemůže vynechat mezi svátky roku :)
To už je na vás, jak říkám, líčení nemusí být pouze na Valentýna :)


Každý má rád jiné barvy, linku či bez linek, světlé stíny atd.... takže si to opravdu personalizujte jak chcete vy :) Neexistuje "perfektní" tutoriál.

 


Toto jsou mé hlavní hvězdy dne.

(UD-Naked 3  (recenze ZDE)----Mac eyeshadow-Sketch-----NYX-soft matte lip cream-Rome)






 

Pleť:

Makeup - Revlon Colorstay (ods. 220)

Korektor - Catrice Camouflage Cream (ods. 010)
Tvářenka - Jordana (ods. Tawny Beige)
Bronzer - W7- Honolulu
Rozjasňovač - W7- Night glow
Pudr - Essence -  transparent powder

Obočí:
Tužka - Sephora- microbrow pencil (02. Nutmeg Brown)
Gel - Essence -lashes and brows (průhledný)

Rty:
Nyx - soft matte lip cream (ROME)

Oči:
Báze: NYX- Proof it !
Oční stíny - Naked 3 (Strange,Dust,Burnout,Liar,Limit,Nooner,Darkside,Blackheart)
               - M.A.C. (Sketch)
Řasenka - Bourjois volume + Trend it up volume

na fotce vypadají stíny mnohem víc vybledle než ve skutečnosti byly na víčku :)
 

Když se řekne Valentýn, vybaví se mi narůžovělé, růžové, červené či fialové odstíny :) Kdybych musela vybrat jednu paletku, která mi to připomíná, tak je to právě Naked 3 od Urban Decay :)

Myslím si, že  u každého looku je velmi důležité obočí, protože to celé tomu dodá lepší tvar. A přece jenom budu zpívat ohranou písničku, že je to rám obličeje :) Takže ať už děláte lehký makeup či full face tak nevynechávejte obočí :)

Nejdříve jsem nanesla bázi pod oční stíny od NYX, aby stíny vydržely déle a hezky se přilepily na víčko. Nikdo nechceme mít na víčku po 2 hodinách jednu velkou skvrnu!!
Poté jsem začala sahat do paletky od UD a nanesla přes 1.polovinu pohyblivého víčka odstín Burnout. Přes 2.polovinu víčka jsem nanesla Liar. Poté jsem začala ztrácet na sucho. Časem jsem začala sahat do odstínu s názvem Limit. Do vnějšího koutku jsem nanesla Darkside. Nechtěla jsem u tohoto looku dělat linku, tak jsem jen lehce ztmavila linii řas nejtmavším odstínem z paletky Blackheart. Rozhodla jsem se ještě trošičku ztmavit záhyb oka odstínem Nooner. Potom jsem už jen dala highlight do vnitřního  koutku v podobě stínu Dust (jen lehké narůžovělé třpytky). A Strange pod obočí pro "lifting" efekt :) Na dolní linku jsem posadila burgundy s červenými odlesky- MAC-Sketch :) Poslední krok byla řasenka :) Tu jsem nanesla jen přirozeně pouze pro zvýraznění řas :)

Rtěnku a pleť zvolte opět jakou chcete vy :)
Já zvolila matnou tekutou rtěnku :) Protože vydrží déle než například klasické krémovky :)
Pleť jsem sjednotila jen lehkým makeupem a zamaskovala  nedokonalosti.
Jelikož mám velké čelo a trošku baculaté tváře, tak jsem i konturovala. A zároveň jsem si "vyslunila" tváře, protože v zimě vypadám asi jako zeď za mnou.
Abych nevypadala, že jsem právě vyšla z rakve, tak jsem celkem štědře nanesla tvářenku :) A abych to celé doladila a spojila, přidala jsem rozjasňovač v tekuté formě :)

Zvolte zkrátka to, co se vám líbí, je vám pohodlné a něco to i vydrží :)











         Vytvořila jsem vám tady takový "přehled" :))



 


Doufám, že se vám tutorial líbil :) Že vás třeba i inspiroval :)

To je pro dnešek vše :)


♥ Mějte se krásně ♥

ahoj ♥ Baru
















neděle 5. února 2017

UD- Naked 3

Ahoj všem :) !!
Vítám vás v novém roce 2017 :)
Dneska jsem si připravila recenzi na mojí milovanou Naked 3.

Chci se předem  omluvit, že teď jsem dlouho nepublikovala žádné články. Mám toho poslední dobou hodně ( škola, jsem teď hodně často nemocná, ostatní koníčky...) A taky si budu asi říkat sysel protože mám rozepsaných hodně článků, místo toho abych napsala jeden pořádný :)

Tato paletka si zkrátka žádá recenzi a někdy líčení. Už je opět nový rok, za chviličku bude Valentýn, a právě i toto téma mě popohnalo k recenzi zrovna této narůžovělé princezny :) Když jsme u toho Valentýna .. tak vám můžu prozradit, že se můžete těšit na tutorial právě s touto paletkou :) !!

 
Paletka přišla v krabičce UD :) V krabičce byla princezna Naked3 a také vzorky jejich legendárních bází Primer Potion. Myslím, že je to super zrovna u bází si vyzkoušet jaká je. Každá máme jiná víčka a požadujeme od báze něco jiného :) Byly tam jejich 4 vzorečky bází (original eden, sin, anti-aging).. Produktu tam je opravdu hodně (v každé nejméně na 4 líčení). 

Paletka má opravdu nádherný obal, který už vyjadřuje, že bude růžovoučká.
Jediné co se balení týče, co mi vadí, je zavírání. Některé Naked jsou na magnet. Tahle má na horní části "výlisek" v podstatě takový cvoček, který pak pasuje do spodu. Nejde to zrovna úplně lehce. Je to plastové, tudíž to budí efekt jako trochu levnější. Jinak bych obalu jako takovému opravdu nic nevytkla :)




Uvnitř paletky je zrcátko, se kterým se lze v pořádku namalovat na cestách :)
Součástí paletky je samozřejmě i UD štětec, který sice nemám na fotce, ale mám ho opravdu ráda :) Je oboustranný, plochý a z druhé strany něco na způsob chlupatého Blending štětce. Když jezdím s paletkou na cesty tak netahám už žádný jiný štětec na oči :)



Celkem 12 stínů perfektní kvality. :)
Popíšu vám tu odstíny (nejsem profík v popisování ) :D

1. polovina paletky


STRANGE - narůžovělá světlá matná, skvělá pod obočí :)

DUST - světloulinký růžový třpyt, není to vyloženě stín, spíš slisovaný třpyt

BURNOUT - nejsvětlejší růžovka

LIMIT - matná, spíš studenější středně růžová

BUZZ - tmavší růžová, udělá přirozený přechod společně s Burnout

TRICK - zlatavo-měděná barva, poměrně unikátní odstín


2.polovina paletky

 NOONER - matná hnědo růžová

LIAR - krásná třpytivá hnědá s podílem růžové

FACTORY - hnědá se sheenem

MUGSHOT - hnědá s kapkou šedivé

DARKSIDE - satinová šedá

BLACKHEART- unikátní odstín, fialová až do černa  se třpytkami do zlata, růžova

Já paletku miluji a nedám na ní dopustit. Abych byla 100% upřímná, tak jsem si ze začátku myslela, že bude více pigmentovaná. Ona je pigmentovaná. Akorát se musíte dostat přes takovou "1.vrstvu" nebo jak to popsat. Zkrátka odkrýt "slupku" ze stínu. Takže ze začátku nebyla tak dobře pigmentovaná jako je momentálně.
U stínů Trick a Darkside si myslím, že jsou hodně tvrdé, a nejsou tak máslovité jak bych si představovala. Ale to jsou opravdu 2 stíny z celé paletky.

Já osobně miluji růžové stíny víc než nějaké hnědé, takže pro mne je tato paletka absolutní srdcovka :)

To je pro dnešek vše :)
Doufám, že se vám recenze líbila :)

Zaujala vás paletka ?? 

 Vaše ♥ Baru